مقاله ها

مدارک اخذ ویزای روسیه

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید: 6365

 

مدارک اخذ ویزای روسیه

 

russie-pass

 

ویزای توریستی روسیه برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری، خواهان سفر به این کشور را دارند. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه دو هفته پس از صدور است و متقاضی می‌تواند به مدت چهارده روز در روسیه اقامت داشته باشد. برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود.( در مورد روادید تجاری، حضور متقاضی الزامی است و مقررات متفاوت خواهد بود).
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم را می‌توان از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تهیه کرد و به همراه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه داد. فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به طور جداگانه تکمیل شود.
آدرس سفارت روسیه در تهران: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ٣٤.
تلفن: ٦٦٧٢٨٨٧٣-٠٢١ و ٦٦٧٢٨٨٧٤-٠٢١    
مدارک مورد نیاز مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای روادید باید به بخش روادید کنسولگری روسیه تحویل دهید، این‌ها هستند:
توجه: کلیه‌ی مدارک باید همراه با ترجمه‌ی رسمی انگلیسی و دو سری کپی از هر کدام باشد. 

 
یک: شناسنامه ایرانی

دو: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد. کپی را از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده، تهیه کنید.

سه: یک قطعه عکس ٦٭٤ زمینه روشن که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
توجه: برای هر کدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس، ضمیمه‌ی مدارک باشد.

چهار: بلیط رفت و برگشت قطعی شده.

روادید کشور روسیه به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد؛ هزینه‌ی ویزای عادی حدودا سیصد و پنجاه هزار تومان است (قیمت دقیق پس از تماس با کارشناسان لوح سلیمانی) و صدور آن یک هفته طول می‌کشد؛ اما صدور ویزای فوری، بیش از سه روز طول نمی‌کشد و در عوض، هزینه‌اش حدودا ششصد هزار تومان (قیمت دقیق پس از تماس با کارشناسان لوح سلیمانی) است.
 
پلیس مرزی هنگام ورود به کشور روسیه، مدارکی را که به کنسول‌گری روسیه در تهران ارائه داده‌اید، چک خواهد کرد. اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود داشتن روادید قانونی از ورود شما به خاک روسیه جلوگیری شود؛ پس فراموش نکنید کلیه‌ی مدارک را به طور مرتب تا پایان سفر همراه داشته باشید.

 

 با ما تماس بگیرید..